Finanční pomoc pro oběti

POMOZTE OBĚTEM NÁSILÍ

Níže najdete čísla účtů obětí násilí. Poskytnutí finanční částky může přispět k překlenutí zhoršené sociální situace v důsledku spáchaného činu. (zhoršení zdraví - invalidita, stráta zaměstnání v důsledku např. nuceného přestěhování nebo zhoršeného zdraví, stráta domova - pobyt v azylovém domě...) Může pomoci i k úhradě nákladů spojených s zajištěním životních potřeb, péči o děti, poskytnutím nemocenské léčby či jiné služby. Číslá účtů nespravujeme, ani je nespravuje žádná jiná organizace. Účty jsou přímo ve vlastnictví obětí. Najdete zde čísla účtů klientek/tů z oblastí:

  • Domácí násilí 
  • Znásilnění                     
  • Zneužívání v dětství

Pokud jste obětí násilí, nacházíte se ve finanční tísni a rádi by jste využili tuto službu, informujte se o podmínkách na azyl-lisa@seznam.cz. Okolnosti kvůli možnosti zneužití prověřujeme.

Služba není poskytována zájemcům kteří do finanční tísni přišli jinými okolnostmi, jako jsou důsledky násilného trestného činu, např. důsledky ovlivňující schopnost plného pracovního výkonu...

 

Více o finanční pomoci, kterou obětem trestní činnosti vypomáhá stát, se dozvíte zde: https://portal.justice.cz/Justice2/MS/ms.aspx?o=23&j=33&k=6115


 

Čísla účtů obětí, kterým můžete poskytnout pomoc

 

1.   Ž 35 

PŘÍČINA: Oběť sexuálního zneužívání v dětství a znásilnění

NÁSLEDKY:  OZP III.stupně

ČÍSLO ÚČTU: 670100 – 2210366499/6210

 

2.   Ž

PŘÍČINA: Oběť sexuálního zneužívání v dětství a znásilnění

NÁSLEDKY:  Psychiatrická léčba - Posttraumatická stresová porucha

ČÍSLO ÚČTU: 261869417/0300

"Jsem studentka VŠ, snažím se mámě pomoct s mladší sestrou, máma na nás zůstala sama. Otec moc neplatí. Po odstěhování stále splácíme jeho dluhy, které nadělal kvůli alkoholu. Otec nás týral. Strýc mě zneužíval. Letos jsem byla znásilněna cizím mužem. Léčím se na psychiatrii na PTSD, beru léky. Snažím se přivydělávat, ale doma to finančně moc nezvládáme."